Zderzenie samochodu osobowego z pociągiem

W dniu 15 października o godzinie 13:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z pociągiem na przejeździe kolejowym przy ul.Wrocławskiej w Brzegu.

Do zdarzenia Dyżurny SK KP w Brzegu zadysponował 5 zastępów z JRG Brzeg (GBA-Rt 2,5/16, SCRt, SLRR, SLKw, SLOp) oraz 2 zastępy OSP z Lipek (GBA) oraz Łukowic Brzeskich (GBA).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku przeprowadzonego rozpoznania wstępnego stwierdzono, że na przejeździe kolejowym na torze w kierunku Wrocławia stoi uszkodzony samochód osobowy, natomiast w odległości ok. 500 m od przejazdu kolejowego na torze w kierunku Opola stoi uszkodzony skład pociągu.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojeździe, udzieleniu KPP osobom poszkodowanym, zabezpieczeniu lądowisko dla LPR-u.

W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 5 osób. Osoby te zostały zabrane przez zespoły PRM do szpitala.

 

 

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More