Wypadek z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego na DK 94 w pobliżu miejscowości Zielęcice

W dniu 2 października o godzinie 22:12 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz samochodu ciężarowego na DK 94 w pobliżu miejscowości Zielęcice.

Do zdarzenia Dyżurny SK KP w Brzegu w pierwszym rzucie zadysponował 3 zastępy z JRG Brzeg, 1 zastęp OSP Lipki, 1 zastęp OSP Michałowice oraz 1 zastęp OSP Łukowice Brzeskie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku przeprowadzonego rozpoznania wstępnego stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego Scania z samochodem osobowym Opel. Samochód ciężarowy znajduje się w rowie kierujący nie uskarża się na żadne dolegliwości, samochód osobowy stoi na jednym z pasów ruchu wewnątrz znajdują się zakleszczone 3 osoby poszkodowane, z których jedna jest nieprzytomna (kierująca pojazdem), na zewnątrz przy balustradzie znajduje się 4 osoba poszkodowana (przytomna, kontaktowa), która została wyciągnięta z samochodu Opel przez osoby postronne. Na miejscu patrol Policji, droga jest zablokowana w obu kierunkach.

Działania zastępów polegały na:
– zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ,
– wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych w pojeździe przy pomocy sprzętu hydraulicznego z jednoczesnym udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom w pojeździe,
– udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie, która została wydobyta z pojazdu przez osoby postronne,
-⁠ sukcesywnym wydobywaniu osób poszkodowanych z samochodu osobowego,
-⁠ przekazaniu wszystkich osób jadących samochodem osobowym dla zespołu ratownictwa medycznego,
-⁠ pomocy ratownikom zespołu ratownictwa medycznego w resuscytacji kierującej pojazdem Opel.

Po przebadaniu przez lekarza 4 osoby poszkodowane zostały przewieziona przez zespoły ratownictwa medycznego do szpitali.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More