Wypadek samochodowy na 201 km autostrady A4

W dniu 14 czerwca o godzinie 20:58 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem 3 samochodów osobowych na autostradzie A4 (201 km w kierunku Wrocławia).

Do zdarzenia Dyżurny SK KP w Brzegu zadysponował 2 zastępy z JRG Brzeg, 2 zastępy z OSP Lewin Brzeski oraz 1 zastęp z OSP Wierzbnik.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku przeprowadzonego rozpoznania wstępnego stwierdzono, że na autostradzie A4 (kierunek Wrocław, 201,6 km) stoją 3 uszkodzone samochody osobowe: VW Sharan (w pojeździe podróżowały 3 osoby), Mercedes Vito (w pojeździe podróżowało 6 osób), Ford Focus  (w pojeździe podróżowały 3 osoby).       

Oba pasy autostrady są zablokowane. Patrol Policji na miejscu zdarzenia, brak ZRM, brak zarządcy drogi.

Działania zastępów:

– zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez właściwe ustawienie samochodów pożarniczych

– ze względu na położenie uszkodzonych pojazdów na wszystkich pasach autostrady KDR zadecydował o wstrzymaniu ruchu w kierunku Wrocławia,

– udzielono KPP osobom uczestniczącym w zdarzeniu,

– odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach,

– na prośbę Policji usunięto uszkodzone pojazdy na pas awaryjny autostrady.

Na miejsce zdarzenia wezwano zarządcę drogi w celu usunięcia resztek pokolizyjnych oraz rozlanych płynów eksploatacyjnych.
W wyniku zdarzenia 3 osoby  przewieziono na SOR w Brzegu oraz na USK w Opolu.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More