Pożar sterty słomy na polu przy miejscowości Buszyce

W dniu 25 września o godzinie 5:32 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o pożarze sterty słomy na polu w pobliżu miejscowości Buszyce.

Do zdarzenia Dyżurny SK KP w Brzegu zadysponował w pierwszym rzucie 3 zastępy z JRG Brzeg oraz 1 zastęp OSP Skorogoszcz.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku przeprowadzonego rozpoznania wstępnego stwierdzono, że pożarem w całości objęte są dwie sterty słomy o wymiarach łącznych około 45 m x 15 m x 5 m, sterty znajdują się na polu z dala od zabudowań oraz innych wrażliwych obiektów. Brak osób poszkodowanych. 

Działania zastępów polegały na, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeszukaniu terenu wokół stert oraz graniczącego pola kukurydzy w celu wykluczenia obecności osób poszkodowanych-brak osób poszkodowanych.

Z uwagi na zaawansowany stan pożaru oraz brak możliwości użycia sprzętu specjalnego (typu ładowarka), a także duża odległość do źródeł wody, z uwzględnieniem braku zagrożenia dla innych obiektów, podjęto decyzję o nadzorowaniu procesu wypalania się płonących stert.
W końcowej fazie wypalania stert rozgarnięto i ugaszono dopalające się resztki słomy.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More