Pożar domu jednorodzinnego

W dniu 19 września o godzinie 05:16 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Śmiechowice.

Do zdarzenia Dyżurny SK KP w Brzegu zadysponował 5 zastępów z JRG Brzeg (GBA-Rt 2,5/16, GCBA 5,0/42/5, SCD 37, SLRR, SLBus) oraz 2 zastępy z OSP z Lubszy (GBA 3/16/4) oraz z Czepielowic (GBA 2,5/32).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku przeprowadzonego rozpoznania wstępnego stwierdzono, że dach na budynku jednorodzinnym oraz część pomieszczeń na I piętrze w całości objęte są pożarem. 

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu czterech prądów gaśniczych w natarciu, wyniesieniu z budynku dwóch butli 11 kg z gazem propan-butan, butle nie były narażone na wysoką temperaturę, po zlokalizowaniu źródła pożaru zadecydowano o częściowej rozbiórce drewnianego stropu. Zadysponowane na miejsce zdarzenia Pogotowie Energetyczne odłączyło napięcie na słupie elektrycznym przy budynku.

W wyniku zdarzenia spaleniu uległa konstrukcja dachu wraz z pokryciem – ok 1/3 powierzchni oraz drewniany strop budynku – ok 1/3 powierzchni.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More