Poszukiwania mężczyzny na rzece Odra przy ul. Grobli w Brzegu

W dniu 28 sierpnia o godzinie 16:48 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który wszedł do rzeki Odra, po czym zaczął tonąć.

Do zdarzenia Dyżurny SK KP w Brzegu zadysponował 3 zastępy z JRG Brzeg z łodzią, 1zastęp OSP Michałowice oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego Opole.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku przeprowadzonego rozpoznania wstępnego stwierdzono, że patrol Policji znajduje się na brzegu rzeki Odry. Osoba zgłaszająca (kobieta) twierdzi, iż mężczyzna wszedł do wody a następnie zaczął tonąć. Kobieta nie jest w stanie wskazać miejsca, w którym miało dojść do wejścia mężczyzny do wody. Inni świadkowie zdarzenia twierdzą, iż mężczyzna wyszedł z wody i odjechał.

Działania zastępów polegały na:

– zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
– przeszukaniu brzegu rzeki z lądu przez ratowników (ratownicy wyposażeni w bosak, zabezpieczeni linką ratowniczą, ubrani w kombinezony wypornościowe),
– przeszukaniu rzeki Odry z łodzi na odcinku 2km.

Policja uznała zdarzenie za alarm fałszywy – osoba zaginiona odnaleziona została na terenie miasta.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More