Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

W piątek 25 października w godzinach wieczornych doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy pojazdu ciężarowego przez jednego z naszych strażaków.

Strażak PSP z Brzegu jadąc drogą krajową nr 94 zauważył dziwne zachowanie kierowcy ciągnika siodłowego marki Renault. Styl jazdy kierowcy wskazywał na to, iż może on być pod wpływem niedozwolonych środków. Od miejscowości Skarbiszów nie udało się zmusić kierowcy do zatrzymania, pomimo podjętych prób. W międzyczasie powiadomiona została policja. Kierowca często zjeżdżał na przeciwny pas ruchu stwarzając duże zagrożenie. Za miejscowością Skorogoszcz na wysokości skrzyżowania dróg 94 i 458 kierowca przejechał po wysepce. Dopiero w Łosiowie świadkowi zdarzenia udało się zmusić kierowcę, aby zjechał na parking przy sklepie. Następnie przejął kluczyki, o czym ponownie poinformował telefonicznie policję.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy o 21.18, po przyjeździe służb na miejsce okazało się, że 46-letni mężczyzna który kierował ciężarowym Renault był nietrzeźwy. Miał blisko 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

W tym przypadku wzorowa reakcja i postawa obywatelska być może zapobiegła tragedii. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana na telefon alarmowy bardzo często przyczynia się do zatrzymania sprawców przestępstw. Dzięki takiej postawie możemy zapobiec wielu tragediom na drogach.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More