Nielegalne składowisko odpadów przemysłowych w Skarbimierzu

W dniu 15 maja o godzinie 14:22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o ujawnieniu nielegalnego składowiska odpadów w miejscowości Skarbimierz.

Do zdarzenia Dyżurny SK KP w Brzegu w pierwszym rzucie zadysponował 4 zastępy z JRG Brzeg w tym samochód operacyjny wraz z Z-cą Dowódcy JRG Brzeg oraz zastępy OSP Lipki oraz OSP Łukowice Brzeskie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku przeprowadzonego rozpoznania wstępnego stwierdzono, że na terenie jednego z zakładów składowane są w dużych ilościach zbiorniki z odpadami.

Po przeprowadzonym rozpoznaniu wstępnym dodatkowo na miejsce zdarzenia zadysponowano SGRChem-Eko Wrocław w gotowości „C”, Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu oraz grupę operacyjną Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu.

Działania zastępów polegały na:

  • zabezpieczeniu miejsca zdarzenia
  • rozpoznaniu ilości składowanych odpadów przemysłowych
  • rozpoznaniu niezidentyfikowanych substancji
  • pobraniu większej ilości materiału do badań, sprawdzeniu go oraz określeniu stopnia zagrożenia chem-eko.

Po zakończonych działaniach teren zdarzenia przekazano policji celem zabezpieczenia do dalszych czynności mających na celu utylizację zebranych odpadów.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More