Kolizja z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego w miejscowości Skorogoszcz

W dniu 17 września o godzinie 15:09 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o kolizji z udziałem samochodu ciężarowego oraz samochodu dostawczego na drodze krajowej 94 w miejscowości Skorogoszcz.

Do zdarzenia Dyżurny SK KP w Brzegu zadysponował 2 zastępy z JRG Brzeg oraz 1 zastęp OSP Skorogoszcz.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku przeprowadzonego rozpoznania wstępnego stwierdzono, że:
– droga krajowa nr 94 jest zablokowana w obydwu kierunkach przez pojazdy biorące udział w kolizji,
– na miejscu obecny jest zespół ratownictwa medycznego, który najechał na to zdarzenie,
– w zdarzeniu brał udział pojazd ciężarowy (ciągnik siodłowy wraz z naczepą) oraz samochód dostawczy, samochód dostawczy stoi w poprzek DK 94 ( tył pojazdu przy uderzeniu oparł się o budynek uszkadzając delikatnie rynnę oraz 4 dachówki).

Działania zastępów polegały na:
– zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
– odłączeniu akumulatorów w pojazdach,
– po przeprowadzeniu czynności przez patrol policji usunięto samochód dostawczy przy pomocy wyciągarki hydraulicznej natomiast samochód ciężarowy odjechał na pobliski parking,
– pozostałości po kolizyjne zostały usunięte na pobocze drogi, płyny eksploatacyjne z uszkodzonego pojazdu zebrano przy pomocy sorbentu.

Zespół ratownictwa medycznego, który najechał na zdarzenie przeprowadził wywiad medyczny z uczestnikami kolizji – stwierdzono, iż osoby nie wymagają pomocy medycznej.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More