Ewakuacja kierowcy i pasażerów z zatopionego samochodu osobowego przy ul. Objazdowej w Brzegu

W dniu 16 października o godzinie 18:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o podtopieniu samochodu osobowego Toyota na ul. Objazdowej w Brzegu.

Do zdarzenia Dyżurny SK KP w Brzegu zadysponował 4 zastępy z JRG Brzeg (wraz z łodzią) oraz 2 zastępy OSP Michałowice (wraz z łodzią).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku przeprowadzonego rozpoznania wstępnego stwierdzono, że samochód osobowy Toyota znajduje się w wodzie na terenie polderu zalewowego pomiędzy DK 39 a zalaną ulicą Objazdową. W pojeździe znajdują się cztery osoby – dwie osoby dorosłe oraz dwoje dzieci.
Pojazd zanurzony jest częściowo w wodzie, której głębokość w tym miejscu wynosi około 1,5 m (poziom wody w tym miejscu systematyczne się podnosi). Istnieje duże prawdopodobieństwo porwania pojazdu przez silny nurt występujący w tym miejscu. Osoby nie mają możliwości aby samodzielnie opuścić pojazd.

Działania zastępów polegały na:
– zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
-⁠ oświetleniu miejsca zdarzenia masztami oświetleniowymi,
-⁠ wydobyciu osób z wnętrza pojazdu na dach, a następnie przy pomocy łodzi ewakuacji tych osób na brzeg,
– udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz przekazaniu ich przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego,
– wyciągnięciu samochodu z wody w miejsce bezpieczne.

Osoby poszkodowane  po przebadaniu przez lekarza pozostały na miejscu zdarzenia, nie było konieczności przewożenia ich do szpitala.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More